A Federación Galega de Tríatlon e Péntatlon Moderno presentará no Campionato de España de Biatlón, que se disputa o sábado 5 de xullo en Luanco, unha competitiva selección formada por 31 deportistas (18 homes e 13 mulleres), entre as que destaca Aroa Freije.
Este torneo, que vai pola décima edición, disputarase na praia de Luanco (17:00 horas) e celebrarase en todas as categorías, tanto individual coma por clubs e autonomías. As distancias son diferentes segundo a categoría. Desta forma, en benxamín e alevín as e os participantes correrán 500 metros, nadarán 50 e correrán 500 metros. Os infantís deben correr 500 metros, para despois nadar 100 metros e finalizar con 500 de carreira a pe. En cadete as distancias son 1.000-200-1.000, mentres que para as categorías xuvenil, júnior e sénior as distancias son as mesmas: 1.500-200-1.500. E xa para rematar, sinalar que na categoría máster as distancias son de 1.000 metros de carreira a pe, 100 metros de natación e 1.000 de carreira a pe.
Campionato de España de Biatlón 2013. No Campionato de España de Biatlón, que se celebrou en Sant Boi de Llobregat, Galicia logrou un total de seis medallas (catro ouros, 1 prata e 1 bronce). As medallas de ouro foron para Martín Freije (alevín masculino), Andrea Vidal (alevín feminino), Lorena Iglesias (infantil feminino) e Aroa Freije (cadete feminino). Ademais, Esteban Basanta logrou a medalla de prata en alevín masculino e Lucas Pena foi bronce en benxamín masculino.
*A continuación, o combinado galego que se desprazará a Asturias.
Campionato de España de Biatlón |
||||
nome |
apelidos |
categoría |
club |
comunidade |
SELECCIÓN MASCULINA |
||||
ÓSCAR |
LÓPEZ SAAVEDRA |
BENXAMÍN |
A.D. TRI-PENTA TERRAS DE LUGO |
GALICIA |
ESTEBAN |
BASANTA FOUZ |
ALEVÍN |
A.D. TRI-PENTA TERRAS DE LUGO |
GALICIA |
LUCAS |
PENA CUESTA |
ALEVÍN |
A.D. TRI-PENTA TERRAS DE LUGO |
GALICIA |
MARTÍN |
FREIJE TORNEIRO |
INFANTIL |
A.D. TRI-PENTA TERRAS DE LUGO |
GALICIA |
JAVIER |
PENA CUESTA |
INFANTIL |
A.D. TRI-PENTA TERRAS DE LUGO |
GALICIA |
RAUL |
BLANCO PORTO |
XUVENIL |
A.D. TRI-PENTA TERRAS DE LUGO |
GALICIA |
VICENTE |
TREWHELA PFEIFER |
JÚNIOR |
A.D. TRI-PENTA TERRAS DE LUGO |
GALICIA |
MATEO |
ELIZALDE ALDRIDGE |
CADETE |
A.D. TRI-PENTA TERRAS DE LUGO |
GALICIA |
ALEJANDRO |
FERNANDEZ ANIDO |
JÚNIOR |
A.P. SAN RAMON VILALBA |
GALICIA |
JORGE |
FERNÁNDEZ VILLARES |
VETERANO |
A.P. SAN RAMON VILALBA |
GALICIA |
JUAN MARÍA |
LÓPEZ CONDE |
VETERANO |
A.P. SAN RAMON VILALBA |
GALICIA |
DANIEL |
SOUTO VEGA |
BENXAMÍN |
FEFEME CIDADE DE LUGO |
GALICIA |
RUBÉN |
LOMBAO GONZÁLEZ |
ALEVÍN |
FEFEME CIDADE DE LUGO |
GALICIA |
ADRIAN |
SANFIZ VEIGA |
ALEVÍN |
FEFEME CIDADE DE LUGO |
GALICIA |
FRANCISCO |
GÓMEZ MONTES |
INFANTIL |
FEFEME CIDADE DE LUGO |
GALICIA |
ALFONSO |
TEIJEIRO MUINELO |
VETERANO |
FEFEME CIDADE DE LUGO |
GALICIA |
JOSÉ ÁNGEL |
FERNÁNDEZ MARTÍNEZ |
VETERANO |
FEFEME CIDADE DE LUGO |
GALICIA |
MARCOS |
RODRIGUEZ BALIÑA |
VETERANO |
ZALAETA 100TOLOS |
GALICIA |
SELECCIÓN FEMININA |
||||
CLAUDIA |
GÁMEZ BENITEZ |
BENJAMÍN |
A.D. TRI-PENTA TERRAS DE LUGO |
GALICIA |
AINHOA |
CORRAL GALLEGO |
BENJAMÍN |
A.D. TRI-PENTA TERRAS DE LUGO |
GALICIA |
AROA |
FREIJE TORNEIRO |
CADETE |
A.D. TRI-PENTA TERRAS DE LUGO |
GALICIA |
ANDREA |
VIDAL LAMAS |
INFANTIL |
A.D. TRI-PENTA TERRAS DE LUGO |
GALICIA |
MARÍA |
LOIS ABAL |
CADETE |
A.D. TRI-PENTA TERRAS DE LUGO |
GALICIA |
JOSELYN |
BREA ABREU |
JÚNIOR |
A.D. TRI-PENTA TERRAS DE LUGO |
GALICIA |
EVA |
SANMARTÍN VÁZQUEZ |
ALEVÍN |
A.P. SAN RAMON VILALBA |
GALICIA |
MARíA |
LÓPEZ MORADO |
INFANTIL |
A.P. SAN RAMON VILALBA |
GALICIA |
CAROLINA |
BASANTA FOUZ |
JÚNIOR |
A.P. SAN RAMON VILALBA |
GALICIA |
CATARINA |
PEREIRA YÁÑEZ |
ALEVÍN |
FEFEME CIDADE DE LUGO |
GALICIA |
ROCíO |
LOMBAO GONZÁLEZ |
INFANTIL |
FEFEME CIDADE DE LUGO |
GALICIA |
LORENA |
IGLESIAS ANDRADE |
CADETE |
FEFEME CIDADE DE LUGO |
GALICIA |
RUTH |
BALLESTEROS CANEL |
VETERANA |
ZALAETA 100TOLOS |
GALICIA |